Σύμφωνα με τους μετεωρολογικούς σταθμούς του Αστεροσκοπείου που βρίσκονται εγκατεστημένοι σε διάφορες περιοχές του νομού οι υψηλότερες θερμοκρασίες για το 2020 σημειώθηκαν σήμερα Παρασκευή 15 Μαίου στον ορεινό Έμπωνα , την Λίνδο και την Κατταβιά της Ρόδου με 34°C βαθμούς.
Ακολούθησαν η Κάλυμνος και η Νίσυρος με 33°C βαθμούς.
Δείτε αναλυτικά τα νούμερα στον πίνακα που ακολουθεί
![](https://cycloneofrhodes.com/wp-content/uploads/2020/05/ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΕΣ-15-ΜΑΙΟΥ.png)
Cyclone of Rhodes 2012-2020